Это надо знать

Не редкие случаи, когда на месте ДТП сотрудник ГАИ самостоятельно вызывает эвакуатор, который пе...
В практиці багато бажаючих приватизувати житло, закріпити за собою право власності. Недарма отри...
Кто НЕ хочет иметь квартиру? – Да никто! Кто не имеет, тот стремится приобрести, а кто имеет – с...

ВИРІШИЛИ ЗРОБИТИ ПОДАРУНОК?


В останній час все частіше у громадян виникають питання щодо правових наслідків при укладанні договору дарування. Зустрічаються і більш делікатні питання – як повернути свій дарунок?  Законодавство України чітко регламентує порядок дарування майна (речей, нерухомості тощо), але не усі українці ознайомлені з його змістом.  Що повинні врахувати сторони договору дарування, щоб в майбутньому не ускладнити собі життя судовими розглядами, потрапивши на гачок власної необережності?

Пам’ятайте, що при даруванні ви не позбавляєтесь права:

  • скасувати дарування до вручення речі обдаровуваному, якщо ця річ була передана через підприємство, організацію транспорту, зв'язку або іншій особі для вручення її обдаровуваному (ч. 2 ст. 722 ЦК України);
  • відмовитися від передання дарунка у майбутньому, якщо після укладення договору Ваш (дарувальника) стан істотно погіршився (ст. 724 ЦК України);
    вимагати від обдаровуваного вчинити певну дію майнового характеру на користь третьої особи або утриматися від її вчинення (передати грошову суму чи інше майно у власність, виплачувати грошову ренту, надати право довічного користування дарунком чи його частиною, не пред'являти вимог до третьої особи про виселення тощо (ч. 1 ст. 725 ЦК України);
  • вимагати розірвання договору і повернення дарунка, а якщо таке повернення неможливе - відшкодування його вартості (у разі порушення обдаровуваним обов'язку на користь третьої особи) (ст.726 ЦК України);
  • вимагати розірвання договору дарування нерухомих речей чи іншого особливо цінного майна, якщо обдаровуваний умисно вчинив злочин проти життя, здоров'я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) або дітей. (ч. 1 ст. 727 ЦК України);
  • вимагати розірвання договору дарування, якщо обдаровуваний створює загрозу безповоротної втрати дарунка, що має для дарувальника велику немайнову цінність (ч. 2 ст. 727 ЦК України);
  • вимагати розірвання договору дарування, якщо внаслідок недбалого ставлення обдаровуваного до речі, що становить культурну цінність, ця річ може бути знищена або істотно пошкоджена (ч. 3 ст. 727 ЦК України);
  • розірвати договір дарування протягом 1 року (ст. 728 ЦК України).

Эту и другие статьи Вы также сможете найти в газетах "Харьков на Ладонях" и "Час-Пик"

Hosting Ukraine     МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов  
 
© 2008 - 2019, Защук Валентина Владимировна