Это надо знать

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net Как правильно варикоз лечить

ЖИТЛОВІ ПИТАННЯ


ФАБУЛА: Клієнт мешкає разом з батьками і сестрою у квартирі, що приватизована членами сім’ї в рівних частках. Сестра одружилася і за згодою родини зареєструвала місце мешкання чоловіка у спільній квартирі. Було обумовлено, що чоловік може мешкати у квартирі пів року. Минуло понад 10 років. За цей час чоловік сестри не сплачує комунальні послуги, не здійснює інші платежі пов’язані з утриманням квартири. Відносно батьків клієнта чоловік сестри вчиняє побиття. Батьки до поліції не звертаються. У зв’язку із зазначеними обставинами, між клієнтом та чоловіком сестри існує конфлікт. Чоловік наголошує, що він має право постійно мешкати у квартирі, оскільки понад 10 років вже мешкає. Окрім наведеного, між членами сім’ї існує конфлікт стосовно часток на квартиру.

ПИТАННЯ КЛІЄНТА: Чи можна чоловіка сестри змусити покинути квартиру?


ВІДПОВІДЬ:

Щодо несплати комунальних платежів. На підставі ч. 3 ст. 156 ЖК Української РСР, чоловік Вашої сестри зобов'язаний брати участь у витратах по утриманню квартири та проведенню ремонту. Спір між вами про розмір участі в витратах може бути вирішений в судовому порядку.

Щодо спору відносно права спільної часткової власності на квартиру. Частина 1 статті 356 ЦК України передбачає, що власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю.

Згідно Постанови Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 03 квітня 2013 року по справі № 6-12цс13, кожен учасник спільної часткової власності володіє не часткою майна в натурі, а часткою в праві власності на спільне майно у цілому. Ці частки є ідеальними й визначаються відповідними відсотками від цілого чи у дробному виразі.

Відповідно до статті 358 ЦК України, право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю. Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.

Положенням статті 364 ЦК України закріплено право співвласника на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності. Частиною третьою статті 364 цього Кодексу визначено, що у разі виділу співвласником у натурі частки із спільного майна для співвласника, який здійснив такий виділ, право спільної часткової власності на це майно припиняється. Така особа набуває право власності на виділене майно, і у випадку, встановленому законом, таке право підлягає державній реєстрації.

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у своїй постанові від 03 квітня 2013 року по справі №6-12цс13, зробила висновок, що виділ часток (поділ) майна, що перебуває у спільній частковій власності, є можливим, якщо кожній зі сторін може бути виділено відокремлену частину майна із самостійним виходом або у разі, коли є технічна можливість переобладнання такого майна в ізольовані квартири, які за розміром відповідають розміру часток співвласників у праві власності.

Згідно з роз`ясненнями, що містяться в постанові Пленуму Верховного Суду України від 04 жовтня 1991 р. N 7, виділ може мати місце при наявності технічної можливості переобладнати приміщення в ізольовані квартири.

Разом з тим, статтею 367 ЦК України передбачено, що майно, що є у спільній частковій власності, може бути поділене в натурі між співвласниками за домовленістю між ними. У разі поділу спільного майна між співвласниками право спільної часткової власності на нього припиняється. Договір про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Тобто, поділом є вихід з кола співвласників всіх суб'єктів права, а виділом – лише одного співвласника зі складу декількох співвласників.

Враховуючи наведене, співвласники квартири можуть вирішити спір за взаємною згодою шляхом укладання відповідного договору, а у разі відсутності такої згоди – шляхом звернення до суду із позовною заявою.

Щодо зняття з реєстрації місця проживання та виселення. Спір може бути вирішений у судовому порядку. За фактом побиття Вашої матері з боку чоловіка Вашої сестри, слід звертатися до поліції із заявою про вчинене кримінальне правопорушення. Якщо такі випадки непоодинокі, незалежно від тяжкості наслідків, то за кожним випадком слід подавати відповідну заяву до поліції. Такими діями він порушує правила співжиття співвласників квартири. Матеріали кримінального або адміністративного провадження можуть слугувати доказами в обґрунтуванні позовної заяви про зняття з реєстрації місця проживання та виселення чоловіка Вашої сестри з квартири згідно до ч. 1 ст. 116 116 ЖК Української РСР.

Згідно з ч. 1 ст.116 ЖК Української РСР, якщо наймач, члени його сім'ї або інші особи, які проживають разом з ними, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичними порушеннями правила співжиття роблять неможливим для інших проживання із ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського спливу виявилися безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення.

Зняття з реєстрації місця проживання чоловіка може розглядатися судом одночасно із вимогою про його виселення з квартири.

Окрім наведеного, в обґрунтування позовної заяви Ви можете посилатися на те, що співвласники квартири надавали свою згоду на проживання чоловіка Вашої сестри у спільній квартири лише на строк у 6 місяців. Саме така була умова угоди щодо вселення чоловіка у квартиру. Так, згідно до ч. 1 ст. 156 ЖК Української РСР, члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.

Слідкуйте за моїми публікаціями та будьте юридично «озброєні». Ви завжди можете звернутися до мене за правовою допомогою

    МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов  
 
© 2008 - 2020, Защук Валентина Владимировна